Menu
cegła pełna klinkierowa 25x12x6,5 cm czerwień cieniowana gładka i piaskowana

ZASTOSOWANIE:

Cegłę pełną klinkierową stosuje się wszędzie tam gdzie liczy się trwałość i prestiż. Tradycyjnie jest ona stosowana do budowy kominów, wykańczania podmurówek, nadproży czy wszelkiego rodzaju zewnętrznych obramowań. Ma też zastosowanie, jako cegła elewacyjna, w tych przypadkach, gdy projektant zadbał o dużą izolacyjność akustyczną, np. w elewacji budynku położonego w bezpośredniej bliskości ciągu komunikacyjnego o dużym natężeniu ruchu.

CZY WIESZ, ŻE...

Cegłę pełną wyprodukowaną z naturalnego klinkieru cechuje szereg właściwości, które odróżniają ją od powszechnie spotykanych w hurtowniach czy marketach budowlanych cegieł.
Po pierwsze: jest niefazowana, co znaczy, że posiada ostre, nie gładzone czy ścinane krawędzie, dzięki czemu wygląda dokładnie tak jak cegła wyprodukowana przed stu laty, przy zachowaniu paramterów nowoczesnego klinkieru.
Po drugie: cegła jest wypalana w piecu kręgowym Hoffmanna, co sprawia, że de facto każda z nich jest unikalna i niepowtarzalna. Charakterystyczna dla wypału hoffmannowskiego gra kolorów i wymiarów powoduje, że zbudowana z niej elewacja wygląda naturalnie i niebanalnie i doskonale odróżnia się od elewacji wykonanych z technicznego, wypalanego gazem, klinkieru.

Faktura powierzchni licowej cegły pełnej klinkierowej może zostać zmodyfikowana przez piaskowanie wyrobu na surowo, embosowanie wyrobu ryflem wklęsłym, odciskanie ozdobnych stempli czy też modelowanie ręczne. Oto przykłady niektórych dostępnych modyfikacji:

 
faktura-gładka.jpgfaktura-piaskowana.jpgfaktura-ręcznie-modelowana.jpgfaktura-ręcznie-przecierana.jpg

 

WYROBY TYPOWE (TABELA):

wyrób i wymiary w cm cegła pełna 25x12x6,5 cegła pełna ręcznie modelowana 25x12x6,5 cegła pełna połówkowa 25x6x6,5
masa wyrobu 4,4 kg 4,5 2,2
klasa wytrzymałości 35 35 35
absorbcja wody < 5% < 6% < 5%
morozoodporność pełna pełna pełna
trwałość koloru pełna pełna pełna
na zewnątrz tak tak tak
konieczność impregnacji nie nie nie
średnie zużycie na metr kwadratowy 52 52 52

_DSC0926.jpg_DSC0927.jpg_DSC0928.jpg_DSC0933.jpg_DSC0934.jpg_DSC0935.jpg_DSC0937.jpg_DSC0939.jpg