Menu
kształtki elewacyjne OW2 czerwień cieniowana i czerwień płomieniowana 25x12x6,5 cm

ZASTOSOWANIE:

Elewacyjne kształtki klinkierowe mają zastosowanie przy ozdabianiu elewacji i ogrodzeń. W naszej ofercie znajduje się kilkanaście różnych wzorów, ale poniżej pokazujemy jedynie te najbardziej typowe.

CZY WIESZ, ŻE...

Kształtki elewacyjne z naturalnego klinkieru cechuje szereg właściwości, które odróżniają je od powszechnie spotykanych w hurtowniach czy marketach budowlanych wyrobów.
Po pierwsze: są niefazowane, co znaczy, że posiadają ostre, nie gładzone czy ścinane krawędzie, dzięki czemu wyglądają dokładnie tak jak kształtki wyprodukowane przed stu laty, przy zachowaniu paramterów nowoczesnego klinkieru.
Po drugie: są wypalane w piecu kręgowym Hoffmanna, co sprawia, że de facto każda z nich jest unikalna i niepowtarzalna. Charakterystyczna dla wypału hoffmannowskiego gra kolorów i wymiarów powoduje, że ozdobiona nimi elewacja czy ogrodzenie wygląda naturalnie i niebanalnie i doskonale odróżnia się od ogrodzeń wykonanych z technicznego, wypalanego gazem, klinkieru.

WYROBY TYPOWE (TABELA):

wyrób i wymiary w cm kształtka OW1 25x12x6,5 cm kształtka OW2 25x12x6,5 cm kształtka nakryciowa 28x8x12 cm
rysunek poglądowy kształtka klinkierowa elewacyjna OW 1 kształtka elewacyjna klinkierowa OW2  kształtka elewacyjna nakryciowa na mur o szer. 25cm 
masa wyrobu 3,4 3,2 3
dostępna jako pełna tak tak tak
klasa wytrzymałości nie dotyczny nie dotyczny nie dotyczny
absorbcja wody < 5% < 6% < 5%
morozoodporność pełna pełna pełna
trwałość koloru pełna pełna pełna
na zewnątrz tak tak tak
konieczność impregnacji nie nie nie